Závody a expedice

}
?

Aktuálně není plánovaná žadná akce

PŘEDNÁŠKY A JINÉ AKCE

}
16. 10. 2019
Beroun

Přednáška – 8 100 km na kole přes Ameriku! ..aneb málem jsme to nepřežili…

Našli jsme závod vedoucí terénem z východního na západní pobřeží Ameriky s délkou 8100 kilometrů. Safra! To bude mazec, říkali jsme si, a s napětím se začali připravovat. Rok poté jsme stáli na startu a věřte, byla to fakticky jízda. Podporbnější informace o této akci doplníme již brzy.

proběhlé události

}
1. 6. - 31. 7. 2019
USA

8 000 km

AMERICAN TRAIL RACE

Tento závod je úplně nejdelším závodem pro horská kola na světě. Měří 8 000 km a jede přes 13 států USA z východního na západní pobřeží. Jeho celkové převýšení přesahuje 100 000 metrů a nejvyšší bod trasy leží ve 3 997 m. n. m. Trasa vede drsnou krajinou a ze 85 % po nezpevněných cestách.

Loňský rok byl pro nás částečně rokem přípravným. Při závodech v „domácím“ evropským prostředí jsme trénovali a testovali, za účelem co nejlepší přípravy právě na American Trail Race.

Tuto výzvu vnímáme s Adamem jako další velký krok. Dosud si jen těžko dovedeme představit jaké to bude odsedět si na kole 8 000 km. Vždyť i „jen“ těch 4500 bylo velmi těžkých. Naši výbavu dále inovujeme. Momentálně se snažíme, abychom si na této cestě dokázali sami vytvářet energii z dynama. Abychom napájeli elektrické zařízení v podobě, světel, navigace kamerek a mobilu. Tím by se nám podařilo být ještě více nezávislý na civilizacích a zároveň šetrnějšími k životnímu prostředí.

}
20. 3. - 3. 4. 2019
laponsko

? km

NATÁČENÍ ZA POLÁRNÍM KRUHEM

V březnu se vydáme opět za polární kruh. Tentokrát tam ale zůstaneme jen velmi krátce. Strávíme tam 5 dní natáčením a dalších cca 5 dní si uděláme výlet do některých z tamních srubů.
}
19. 3. 2019, 18.00
Sál knihovny Petra Bezruče v Opavě

Přednáška – Na extrémní výzvu odpověděli Češi

Přenáška o českém prvenství na extrémní výzvě Lapland Extreme Chalenge. O tom jaké to je strávit v mrazu 27 dní a 13 hodin a jaká další úskalí musí člověk překonat při zdolávání 1049 kilometrů dlouhé trati vedoucí skrze zasněženou krajinu polárního kruhu? Kapacita sálu je omezená, prosím rezervujte si místo k sezení.
}
13. 3. 2019, 16.30
Ostrava - vítkovická knihovna, ul. Kutuzovova 14

VÍTKOVICKÁ MOZAIKA – Přednáška o cestě Laponskem

Přednáška o cestě Laponskem aneb Na extrémní výzvu odpověděli Češi se uskuteční ve středu 13. března 2019 od 16.30 hod. ve vítkovické knihovně, ul. Kutuzovova 14. Přednáška o českém prvenství na extrémní výzvě Lapland Extreme Chalenge. Jaká úskalí musí člověk překonat při zdolávání 1049 kilometrů dlouhé trati vedoucí skrze zasněženou krajinu polárního kruhu? A jaké je strávit v mrazu 27 dní a 13 hodin?

To Vám představí veselá Markéta Peggy Marvanová, která se spolu se svým přítelem Adamem Záviškou stala první a dosud jedinou ženou, která tuto výzvu pokořila. Vstup zdarma.

}
18. 2. 2019, 20.30
TV SEZNAM

Premiéra pořadu EXTREME INTERVIEWS

Poslední srpnový víkend jsem strávila natáčením s Luckou a jejím týmem. Na výstup v podobě jednoho dílu z nově připravovaného pořadu Lucie Výborné - Extreme Interviews, se můžete již brzy těšit.

Ve 26minutovým snímku bude Lucka spolu se mnou v roli dálkového závodníka. Společně jsme strávili den stejně, jako bychom jeli dálkový závod.  Jaká byla naše jízda a jaké diskuze jsme vedli v průběhu naší jízdy? Na to vše snímek odpoví. 

Natáčet jsem začali ve 2 hodiny ráno a končili následující den odpoledne.

Průběh natáčení je možné “ochutnat” ZDE