o mých sbírkách

Cílem mých sbírek je vyzvat lidi, kteří obdivují mé sportovní výkony, aby skrze mě pomáhali dál. Sbírky probíhají pro konkrétní osoby (výjimečně organizace) na základě osobního kontaktu. Sbírky se vždy konají v době, kdy překonávám některou ze sportovních výzev. Vědomí, že svou energií můžu pomoci dál, mi při závodě pomáhá vzdorovat únavě. Mými patrony bývají osobnosti, které obdivuji pro jejich vnitřní energii a sílu vypořádat se s překážkami.

Všechny sbírky probíhají pod záštitou organizací. Já sama sbírky nezaštiťuji, abych se nemusela zabývat účetnictvím. Skrze tyto sbírky však putují všechny vybrané peníze k patronovi a na účel sbírky.  

Děkuji Vám za přízeň,

projekt korona himálaje pro 5 dětí 

Spolu s nadací Dobrý Anděl jsme vybrali jsme čtyři děti a jednu dospívající dívku, kteří si zaslouží podpořit. Všechny je totiž spojuje jedno. Chtějí a makají. Perou se s životem a nezastavuje je ani bolest, kterou musejí překonávat. Jsou doslova neuvěřitelní. 

Jsou to děti, a přesto se musí potýkat se situací, kterou by těžko zvládl leckterý dospělý. Děti jsme osobně navštívili a z každé návštěvy odcházeli plní uznání, naděje a přání, aby sbírka vyšla a peníze nebyly překážkou na cestě ke šťastnějším životům těchto bojovníků.

Sbírka probíhala prostřednictvím portálu Darujme a pod záštitou  Nadace Via. 214 přispěvatelů se významně zasloužilo o její úspěšný průběh. Srdečně Vám děkujeme. 🙂

Děti koro
Naše uznání patří těmto dětem. ❤

Maruška

Dominik

Adrianka

Antonie “Tonička”

Matýsek “Maty”

Více o příbězích jednotlivých dětí se můžete dozvědět ZDE

VYBRÁNO 113%

8.109 km pro Alex

Pro kamarádku Alex jsme vybírali finance na sportovní vybavení. Takové které ji pomůže dostat se blíže k jejímu cíli, reprezentovat Česko na paralympiádě. Tato sbírka provázela naší účast na nejdelším závodě planety pro horská kola American Trail Race.

Alex je velká bojovnice, která pro splnění svého snu dělá maximum a nezastavuje ji ani bolest z nutných operací. Ačkoli se tato dívka narodila s rozštěpem páteře, tak usilovně trénuje plavání a jízdu na handbiku. Těšíme se, že ji budeme moci ještě dlouho sledovat při jejích dalších úspěších. Naším cílem bylo vybrat 445 000 Kč a už jsme se dostali do finále. 

Sbírka probíhala prostřednictvím organizací Sport pomáhá a Konto Bariéry. Měla velký ohlas a mnoho lidí se významně zasloužilo o její úspěšný průběh. Srdečně všem děkujeme. 🙂

Ahojky jsem obyčejná usměvavá holka, která měla trošku složitější vstup na svět a do vínku si s sebou přinesla vrozenou vadu pohybového aparátu a páteře. Od narození mě provázejí cvičení, rehabilitace a operace, nejen díky nim, ale i díky své houževnatosti jsem začala chodit alespoň na krátké vzdálenosti. Miluji sport, mé sportovní aktivity byly velmi omezené. Na jaře 2018 jsem dostala handbike a začala plavat na Strahově v Kontaktu bb.

Od dubna 2018 závodím, na závodech se pravidelně umisťuji na předních místech (porážím i kluky :D). Jsem vítězem ČP juniorů 2018 na handbiku. Mým snem a cílem je reprezentovat Českou republiku na mezinárodních závodech a na Paralympiádě, a to v plavání, na handbiku a doufám i v triatlonu. K tomu potřebuji Vaši pomoc a podporu. Závodní handbike, běžecká formule na triatlon, cestovní náklady na tréninky, mezinárodní závody, atd. jsou velmi finančně nákladné.

Děkuji Vám, že mi pomáháte na cestě za mým snem.

Vaše Alex Borská

VYBRÁNO 100%

Podpora projektu všichni zpet do ulic

V týmu tří lidí jsme v průběhu závodu Bikepacking Trans Germany (Peggy a Adam) a českého závodu 1000Mil (Richard Štěpánek) vybírali peníze na projekt, který ma za cíl v obci Prace u Brna vybudovat multifunkční park a místo pro setkávání občanů na místě bývalé skládky. Podporujeme zrod tohoto parku, kde pro děti i dopělé spolupořádáme závody horských kol a jiné pohybové a motivační aktivity. Za pomoci této sbírky se v místě mohli vysadit lípy a topoly, založit trávníky a vybudovat solární osvětlení. 

VYBRÁNO 165%

Podpora vzniku dětských handbiků v ČR

V průběhu Skotského Highland Trailu jsme vybrali 38 000 Kč na podporu vzniku prvních speciálně upravených kol pro postižené děti v ČR.

VYBRÁNO

tour divide pro dáju

Když jsme v roce 2015 s Adamem odcházeli z prvního setkání s jedenáctiletou Dájou, pro kterou jsme plánovali uskutečnit prvních větší sbírku, Adam se na mě otočil se slovy: „Ta holka je obdivuhodná. Vůbec nechápu jak někdo v jedenácti letech může být tak mentálně vyspělý.“

V průběhu závodu Tour divide se vybralo 65 000 Kč na výrobu speciálního elektro-dvojkola pro Danielu trpící Myopatií. 

Vybírat peníze pro tak skvělou slečnu mi na obtížné trati dlouhé 4 431 km dodalo více síly, než by mi mohlo dodat 1000 energetických tyčinek. Více o Dáje a něuvěřitelném výsledku sbírky se dále můžete dočíst v knize Cesta za štěstím.

Ahoj, jmenuji se Daniela Málková a je mi 11 let. Narodila jsem se v Děčíně, kde dodnes také žiju. Bydlíme pohromadě s mamkou, starší sestřičkou a dědou. Všichni mi moc pomáhají, abych všechno zvládla. Pomoc opravdu potřebuji, protože, když mi byly čtyři roky, zjistili mi doktoři myopatii. Myopatie je onemocnění postihující strukturu kosterních svalů. Jedná se o genetické onemocnění, které se projevuje postupným ochabováním svalstva. U mě byla zjištěna pletencová myopatie (sarkoglykanopatie). Jde o geneticky heterogenní skupinu vrozených progresivních svalových dystrofií, které postihují převážně pletencové svaly.

Moc ráda bych si se svými kamarády užívala sporty a společné zábavy, ale kvůli mé nemoci je to velký problém. Protože je pro mě veškerý pohyb velice náročný, tak musím často odpočívat a navíc mi ještě musí hodně pomáhat. Spousta překážek, pro ostatní normálních, jsou pro mě překážky moc velké a často i nepřekonatelné.

Užívala jsem si vždy procházky, ale jsou pro mě čím dál tím více těžké. Snažím se ujít, co možná nejvíce, ale není to snadné. Musím si často odpočinout a delší vzdálenosti jsou pro mě už moc velká překážka. Když už opravdu nemohu, tak si sednu do invalidního vozíku, který sebou vozíme. Naštěstí mám okolo sebe hodně hodných lidí, co se mnou na výlety chodí a mohou mě i povozit.

Jednu z největších překážek, kterou už neumím překonat, jsou schody. Sama už schody nemůžu vyjít a tak musím používat schodolez. Ne vždy mám ale nablízku schodolez a tak mě občas musí do schodů někdo vynést v náručí, nebo na zádech. Abych zvládala i ve škole všechno co nejlépe, mám šikovnou asistentku, která mi v nouzi vždy pomůže.

Vždy mě hodně lákala i jízda na kole, ale kvůli mé nemoci jsem si to nikdy nemohla vyzkoušet. Když mi řekli, že bych se na kolo mohla posadit, nemohla jsem tomu uvěřit. Mamince napsala Markéta Marvanová s nabídkou, že na dvojkole by to možné bylo . Chtěla by mi umožnit výlety, na které bych jezdila s maminkou. Aby to ale se to ale podařilo, musí nejdříve vybrat dostatek peněz, kterých není potřeba málo.

Jak moje nemoc pokračuje, stávají se výlety, sportovní pokusy a zážitky více a více složitější a časově náročnější. Díky mé rodině a mým kamarádům jsem si mohla hodně věcí ozkoušet a užít, ale ne vždy všechno vyjde správně a ne vždy je na všechno dostatek času. Moc ráda bych si zkusila a užila jízdu na kole. Bylo by to splnění jednoho z mých velkých snů.

VYBRÁNO 100%