INSTAGRAM

Když mi přišla do schránky zpráva, že mi byla udělena jedna z cen města Šumperka, ihned jsem se rozbrečela. Zajisté jde o jedno z největších ocenění, kterého se mi mohlo dostat. Že si mě v Šumperku po třech letech všimnou, vezmou mě za vlastní a ocení moje výkony ve ...sportu, který není olympijský... To je obrovská čest. Mně i bikepackingu❤️

Brečela jsem ten večer ale i z dalších silných emocí.

Před chvílí jsme s Pavlem otevřeli dveře bytu. Vrátili jsme se z Rakouska, z nemocnice v Lienzu. Vidím jak stojí vedle mě, uvědomují si jaké štěstí mám, že se nenaplnili nejčernější scénáře posledních dní. Je v pořádku doma. On i jeho lezecký parťák.

Víc než kdy jindy si uvědomuji, jak nečekaně blízko mohlo otevření této obálky nebýt šťastným, ale jedním z nejsmutnější momentů.

Vědomí, že můžu tuhle obálku otevřít s ním stojícím po mém boku mě naplňuje štěstím. Z představy, že by tomu tak být nemuselo, se mi tají dech. Kdo jiný by na mě měl být pyšný? Přítel a rodina, kteří mi pomáhají vítězit.

Velká ocenění svého života chce každý oslavit s těmi nejbližšími.
Brečím a děkuji. 🥰❤Městu @sumperk.cz, Trenérovi, rodině, partnerům a zkrátka všem Vám, co mi fandíte. Do minulé sezóny jsem dala všechno 🙂


@isoma_sro
Mojekolo.cz
Rock Point
@sumperk.cz
@tilak_cz
Olomoucký kraj
Bikebrothers Import
APIDURA
ANV Knives
@ondrasekpavel
@spiralps_
dr.bujon
GRIZLY.cz
@garmin.cz
Cyklo Kohoutek
edgar. power.
@sensfoods
SIR JOSEPH s.r.o.

Zdravím všechny závodníky #321vabank 👋. Sleduji vaše neuvěřitelné výkony už druhý den, restartuji vaše trackery když protínáte místa bez signálu a smekám kolik z vás se v takové zimě postavilo vstříc tomuto extrémního podniku. Blahopřeji vám všem bez rozdílu. ...Finisherum budiž odměnou, že už se ohřívají v cíli.

Na vaši počest roztáčím alespoň válce. A dále sleduji ty, kteří ještě bojují na trati.

Pokud jste stihli pořídit nějaké fotky z trati. Neváhejte je s námi sdílet s hashtagem #321vabank . My sledující, co vám fandíme od počítačů, se rádi dozvíme jaké to bylo 🤗😊👋

Nebyla vám zima? 🥶
https://cs.follow.me.cz/tracking/321Vabank/

Mám pro vás tipovací soutěž a mám z toho radost :). Soutěžíme o tři lístky na festival Kolem Světa, který bude součástí veletrhu For Bikes (lístky platí jak na festival tak na veletrh).

V sobotu 23.3. v 17.00 mě tam uvidíte přednášet o kyrgyzstánském Silk Road ...Mountain Race. Zatím jsem mimo média na téma tohoto závodu nepřenášela a rozhodně je o co se podělit. Nejvypjatější vítězství dvou prvních žen, které se vměstnalo do 8 dní a 16 hodin. Tolik nám s Natalie Baillon trvalo překonat trať přes 1800 km.

Nevím jestli bude ještě jiný termín podobné přednášky, než se vrhnu do další sezóny. Závodit chci víc než o tom jen vyprávět, to asi chápete 😉

PRAVIDLA SOUTĚŽE
Soutěžní otázka zní, kolik hodin jsem během závodu spala?
Své tipy napište do komentářů. Pokud vás tip bude nejbližší a v komentáři označíte 1-2 osoby se kterými byste chtěli jít, dostanete všechny tři lístky. Pokud nikoho neoznačíte, vyhrajete jeden lístek a ostatní půjdou dalším tipujicím.
Výherce vyhlásím v pondělí 18.3. ve 20.00. Do té doby můžete soutěžit.

Prosím nezapomeňte dát like festivalu @kolem.sveta , který je partnerem této soutěže 😉

Těším se na vás.

Při dnešním tréninku jsem došla až na konec toustu. 🥳 Trénink, co přinesl výzvy a nezapomněl mě odměnit.

Pojmem " až za konec toustu" označuji situaci, kdy jsou mraky pode mnou i nade mnou, ale já vidím někde daleko před sebou nadějný konec. Ráj. Ne ...vždycky to vyjde, ale dneska tam ten konec fakt byl! Obloha jakoby najednou byla úplně jasná.

Moje dětské myšlenky nemají mezí. Fantaskní představy lítaly v mojí hlavě několik hodin. Vážnost se mi dneska vyhnula velkým obloukem.

#jeseniky #blondynanatripu #makejvole #tilak

Při rozhovoru do časopisu @lideazeme jsme se bavili snad o všech projektech, co jsem v posledních letech podnikla. Zavítali jsme myšlenkami do Laponska, Nepálu, Kyrgyzstánu, Alp, otočili jsme se na Balkáně a vrátili se k milovanému Česku. Zase se mi otevřely oči a uvědomila jsem ...si, že moje zažitky a zvraty na cestách nejsou úplně normální a denní chleba většiny ostatních. Jsem o to více vděčná.

Bez cestování bych si připadala jako bez nohou. Kam asi vede tahle cesta? Kde končí tenhle kopec? A zda dokážu vylézt až na vrchol? To jsou otázky, které prostě hýbou mým světem.

Myslíte, že se všechno mohlo vejít do jednoho rozhovoru? Nebo jednoho nadpisu? ;D

Některé cíle se podařily, spousty dalších čekají. Nekončíme 😊

@rockpoint.cz @ferrino_cz @_edgarpower_ @sensfoods @tilak_clothes @sirjoseph.cz

Poprvé v Nepálu, poprvé v těchto horách. Koukáme na kopce kolem sebe a jsme jako děti. Takové hřiště jsme ještě neviděli! Už se nemůžeme dočkat až vám povyprávíme o každém dni, které tu plynou tak nějak jinak.

Celé naše nepálské dobrodružství začalo tak, ...že @palonc.adventure měl jet s @followmetracking trackovat @everesttrailrace. Dopadlo to tak, že to i poběží. Vyrazili jsme do Nepálu společně a o tři týdny dříve.

Jsme tu osm dní a už se toho stihlo hodně stát. Ve stylu "co se nepodaří domluvit na úřadě se domluví v hospodě u piva" se ocitáme v horách v pěti tisících a aklimatizujeme. Plány máme. Permity taky.

Není čas teď lovit signál. Lovíme zážitky a s radostí se o vše podělíme jak se vrátíme.

@sirjoseph.cz
@ferrino_cz
@goalzerocz
@rockpoint.cz
@isoma_sro
@ondrasekpavel
@andrlesport
@inov8_czech_slovakia
@sensfoods
@_edgarpower_
@tilak_clothes
@garmin.cz

Vyhlášení soutěže! Nebojte se, nezapomněla jsem. Jen jsem při lítání v horách a následném vzpamatovávání se z nemoci (nebo lenosti?), uspala své sítě.

Většina z vás tipovala, že na kolo nenalepím nic, protože řeším každý gram. Jsem minimalista, to je pravda. ...Ale neoblepené kolo po závodě @silkroadmountainrace by vypadalo jako šrot. Vydřené na karbon, opotřebované a smutné. Miluji své kolo. Opravdu moc. Je sen mít takové kolo. Takže?

Svoje kolo opečovávám co mi síly stačí. Tentokrát jsem poprvé vážila, kolik mě stojí taková láska váhy.😇 A zjistila jsem, že 83g. Cena za to, aby v cíli kolo vypadalo jako nové.

Nejblíže byla @tejcag gratuluju k nové helmě Cratoni C-Vento ;). Detaily už doladíme na chatu.

@mojekolo.cz @lapierrebikecz #sksgermany #knog @cratonihelmets #cratonicvento #lapierreprorace #lapierrebikes

Bylo to dlouhé, ale jsem zpátky. Únava je pryč! Jó! 😇 Níže pro představu jaké byly ty dny, kdy jsem nepsala:

***Stačilo abych přijela domů z letiště, uviděla postel a jako by někdo lusknul v mém těle a všechno vypnul. Moje tělo se sesypalo a ve vteřině usnulo.
...
Komunikace mezi tělem a hlavou vázne. Je otupělá. Jen vstát z postele a dojít do pro čaj se zdá jako příliš vyčerpávající. Normální denní úkony přesouvám tak dlouho, že už ani nejsou aktuální. Kde měla být večeře je snídaně a naopak. Jen abych zvedla ruku, musím se překonat. Nechuť se pohnout zatím nevyšumněla po několik dní. Neskutečná a nepřekonatelná lenost mě doslova zaplavila.

Hlava je v nouzi. Říká mi, že bych už měla něco dělat. Jenom ležíš a tloustneš! Už několik dní! Nechtěla bys už přestat?! Už nemůžeš být unavená, už se jen vymlouváš... Říká mi.

Řešení zmizet od těch myšlenek se ale vždycky jedno najde. Ještě na dvě hodiny usnout. A zapomenout. A třeba až se probudím, tak to bude dobrý***

Vyfoukaná větrem hor vycházím z letadla se slovy "Ahoj zlato jsem doma". Takto začínáme svoje každé přivítání s @palonc.adventure

Turecko. Mraky zážitků. Zima i vedro. Dvě skvělé party lidí. Nová silná přátelství.

Poslední měsíc byl pěkný ...mazec. Nejdřív #silkroadmountainrace v Kyrgyztánu
a pak 2x #ararat v Turecku .

Co teď?

Slíbila jsem si, že zpomalým. Ale pravdou je, že už teď se mi hrozně stýská. A tak pomalu vypisujeme další termíny Araratu s @expeditionclub.cz na další rok.

A pomalu přemýšlím kdy bych mohla ještě stihnout s @palonc.adventure vylézt #matterhorn , než přijede zima.

Tento vrchol mi prostě čeká na seznamu!

Byli jste všichni skvělý. Děkuji. Tento měsíc prostě stál za to!!!!💥

Ararat podruhé. Opět 100% úspěšnost skupiny. Další příval euforie. Někteří si pořádně sáhli na dno, ale silná vůle zvítězila. 🥳🥳🥳

Na počasí jsme čekali 36 hodin v basecampu 2 (4200 m.n.m.). A? Vyplatilo se!

S ranní nulovou viditelností, větrem a sněžením bylo jednoduché rozhodnout, že na výstup použijeme rezervní den. Takže dnes jen aklimatizace a zítra ve dvě ráno jdeme na to. Má být krásně 🥰 #ararat

Vrchol dobyt. Ararat místním názvem Ağrı Dağı 5137 m.n.m. 100% úspěšnost celé mé super skupiny mě polila euforií. 🥰 Musím teda říct, že moje aklimatizace po #silkroadmountainrace byla dokonalá. Docela by mě zajímalo, jak rychle bych to dokázala vyběhnout na jeden zátah? ...🫣🤔Ale že by se mým nohám po tom všem nějak chtělo... 🙈🤣🤣

Za CP2 jsem Natálce obdivně říkala, že je neskutečně silná. Byla v tom úcta k ní, jak skvělá je sportovkyně ale zároveň i taková závodní rivalita a myšlenka "jak sakra tuhle holku porazím?"

Po sedmi dnech neustálého stínování a předjíždění na ...@silkroadmountainrace , jsem Natálku dojela a vlastně mi jí bylo hrozně líto. "Promiň, že jsem tě zase dojela", omlouvala jsem se. Měla náskok 2 a půl hodiny, protože mnou otřáslo vedro a skolil mě kašel. Jenže jsem našla doktorku, dostala nějaké základní prášky, dala si polévku, jeden den jela víc na pohodu, a pak to zase rozjela.

To ráno jsem se cítila silná jak lokomotiva!

Vím, jaké to je, když se snažíte o únik a nevyjde to. Je to frustrace. Vždyť nejen ona, ale i já jsem byla několikrát v úniku posledních dní neúspěšná. Když jsme byly blízko sebe, dělaly jsme chyby. Byly jsme ze sebe rozhozený, a tak chtěly dopředu, že jsme někdy naopak zpomalovaly sami sebe a neudržely plynulost.

Závodili jsme co nám síly stačily, ale pravdou je, že ve mně už dva dny před cílem hnala myšlenka, že chci v cíli počkat, pokud tam budu první. Měla jsem to v hlavě. Jsem asi naivní, nevím, prostě jsem to tak cítila. Cítila jsem, že ta co dorazí první z nás bude jen ta, které zrovna přála denní doba a okolností, ale netrvalo by dlouho a zase bychom se sjeli, kdyby cíl byl dál.

Nakonec se ukázalo, že já budu mít v ruce žolíka a můžu ovlivnit cíl. Natalii jsem dojela po sedmihodinovém stíhání přesně v moment, kdy měla zásadní problém s přehazovačkou. Když jsem viděla její kolo, řekla jsem jen "Fuck! Pojďme to dotlačit do cíle než nás doženou kluci za námi"😁

A právě to jsme udělali. A přestože Mohy byl hodně motivovaný a předjel nás chvíli před cílem, pro mě to byl skvělý finish. Vydřený a nejlepší. I kvůli nemoci, kašli, bolesti v krku. Byl to společný a skvělý cíl. S holkou, která se mimo extrémně silné soupeřky stala i kamarádkou.

Díky @nathalie_baillon že jsme si to nedaly zadarmo a tak dobře si zazávodily!

:))

Nastavila jsem si to letos tak, že do sezóny dám, co mám. Vybrala jsem si dva závody @transbalkanrace a @silkroadmountainrace , které jsem považovala za nejepictejsi výzvy bikepackingu posledních let.

Byla to neskutečně těžká sezóna. Ani nedokážu popsat jak moc. Mnohem ...víc, než jsem čekala. V druhém letošním cíli jen ležím, jím, ležím, jím a pořád dokola. Užívám si úlevu, že je po všem. A užívám si radost, že vše dopadlo nad očekávání.

Byla to sezóna snů, co mě stála všechny síly 🥳🥳 a že mě stála všechny síly je skvělý, protože to patří k mým potřebám. Vidět, že jsem do toho fakt šla.

Díky všem fanouškům a kamarádům🥰 bez vás by to prostě nešlo!!!

Jaký byl náš dojezd do cíle popisuje článek na @bikepackingcom

https://bikepacking.com/news/peggy-marvanova-nathalie-baillon-2023-silk-road-mountain-race/

Odkaz ve stories. 😉

Cíl! @silkroadmountainrace
8 dní 16 hodin 18 minut a 2 blondýny.

Úleva, radost, euforie, únava, vděčnost a spoustu dalších pocitů intenzivně napěchovaných do jednoho momentu.

Děkuji vám všem, co jste letos byli se mnou. Dostávám vaše zprávy a u některých... brečím dojetím. Jste úžasní. Bez vás bych to nezvládla.

Zvlášte děkuji svým sponzorům a Pavlovi, že tu pro vás sdílel informace z trati a byl mi oporou v každé situaci.

Už v posteli sbírám energii na další reporty. 😉

Vaše Peggy

@rock_point
@lapierrebikecz
@isoma_sro
@mojekolo.cz
@tilak_clothes
@olomoucky_kraj
@sumperk.cz
@bikebrothers_import
@squirtcyclingproducts
@hirzl_gloves
@apidura
@anvknives
@ondrasekpavel
@spiralps_
@dr.bujon
@grizly.cz
@garmin.cz
@cyklo_kohoutek
@_edgarpower_
@sirjoseph.cz
@andrlesport
@kalas_sportswear

Peggy už zase jede s radostí. Už zase jede v horách! Což dle zpráv bylo tak Joy8, oproti prašným roletám se spoustou provozu, což bylo tak Joy2.

Že nevíte co to znamená, tak mrkněte na aplikaci @frankjoycom.

@silkroadmountainrace - den 7.:
Den začal takovým větrem, že se Peggy ukryla do trubky a tam si zdřímla. (Inspirace od lowbush.cz čistě nahodná).
Projevila se velká únava po celodenní jízdě proti větru, kde se nebylo kde schovat, a také ji trápil neustálý kašel. Tak se ...Peggy ve vsenici pořádně vyspala (rozuměj 5 hodin) do poslední části závodu. To nezabralo zcela, tak navštívila místní lékárnu (obr. 2), kde kromě léků proti kašli, dostala i.. jablka! (obr.3).

Dala se do.kupy a po dalším noclehu se probudila v horách. Takže už zase jede, tak jak ji známe, před chvílí dostihla @nathalie.baillon, která tyto závody jezdí profi. Do cíle jí zbývá 400 km.

#peggyjede #silkroad #silkroadmountainrace untainrace #ultra #ultracycling #bikepacking #racer #raceday #multiday #kyrgyzstan #adventure #bikeadventure #czechgirl #girlpower