INSTAGRAM

Při dnešním tréninku jsem došla až na konec toustu. 🥳 Trénink, co přinesl výzvy a nezapomněl mě odměnit.

Pojmem " až za konec toustu" označuji situaci, kdy jsou mraky pode mnou i nade mnou, ale já vidím někde daleko před sebou nadějný konec. Ráj. Ne ...vždycky to vyjde, ale dneska tam ten konec fakt byl! Obloha jakoby najednou byla úplně jasná.

Moje dětské myšlenky nemají mezí. Fantaskní představy lítaly v mojí hlavě několik hodin. Vážnost se mi dneska vyhnula velkým obloukem.

#jeseniky #blondynanatripu #makejvole #tilak

Při rozhovoru do časopisu @lideazeme jsme se bavili snad o všech projektech, co jsem v posledních letech podnikla. Zavítali jsme myšlenkami do Laponska, Nepálu, Kyrgyzstánu, Alp, otočili jsme se na Balkáně a vrátili se k milovanému Česku. Zase se mi otevřely oči a uvědomila jsem ...si, že moje zažitky a zvraty na cestách nejsou úplně normální a denní chleba většiny ostatních. Jsem o to více vděčná.

Bez cestování bych si připadala jako bez nohou. Kam asi vede tahle cesta? Kde končí tenhle kopec? A zda dokážu vylézt až na vrchol? To jsou otázky, které prostě hýbou mým světem.

Myslíte, že se všechno mohlo vejít do jednoho rozhovoru? Nebo jednoho nadpisu? ;D

Vyhlášení soutěže! Nebojte se, nezapomněla jsem. Jen jsem při lítání v horách a následném vzpamatovávání se z nemoci (nebo lenosti?), uspala své sítě.

Většina z vás tipovala, že na kolo nenalepím nic, protože řeším každý gram. Jsem minimalista, to je pravda. ...Ale neoblepené kolo po závodě @silkroadmountainrace by vypadalo jako šrot. Vydřené na karbon, opotřebované a smutné. Miluji své kolo. Opravdu moc. Je sen mít takové kolo. Takže?

Svoje kolo opečovávám co mi síly stačí. Tentokrát jsem poprvé vážila, kolik mě stojí taková láska váhy.😇 A zjistila jsem, že 83g. Cena za to, aby v cíli kolo vypadalo jako nové.

Nejblíže byla @tejcag gratuluju k nové helmě Cratoni C-Vento ;). Detaily už doladíme na chatu.

@mojekolo.cz @lapierrebikecz #sksgermany #knog @cratonihelmets #cratonicvento #lapierreprorace #lapierrebikes

Bylo to dlouhé, ale jsem zpátky. Únava je pryč! Jó! 😇 Níže pro představu jaké byly ty dny, kdy jsem nepsala:

***Stačilo abych přijela domů z letiště, uviděla postel a jako by někdo lusknul v mém těle a všechno vypnul. Moje tělo se sesypalo a ve vteřině usnulo.
...
Komunikace mezi tělem a hlavou vázne. Je otupělá. Jen vstát z postele a dojít do pro čaj se zdá jako příliš vyčerpávající. Normální denní úkony přesouvám tak dlouho, že už ani nejsou aktuální. Kde měla být večeře je snídaně a naopak. Jen abych zvedla ruku, musím se překonat. Nechuť se pohnout zatím nevyšumněla po několik dní. Neskutečná a nepřekonatelná lenost mě doslova zaplavila.

Hlava je v nouzi. Říká mi, že bych už měla něco dělat. Jenom ležíš a tloustneš! Už několik dní! Nechtěla bys už přestat?! Už nemůžeš být unavená, už se jen vymlouváš... Říká mi.

Řešení zmizet od těch myšlenek se ale vždycky jedno najde. Ještě na dvě hodiny usnout. A zapomenout. A třeba až se probudím, tak to bude dobrý***

Vyfoukaná větrem hor vycházím z letadla se slovy "Ahoj zlato jsem doma". Takto začínáme svoje každé přivítání s @palonc.adventure

Turecko. Mraky zážitků. Zima i vedro. Dvě skvělé party lidí. Nová silná přátelství.

Poslední měsíc byl pěkný ...mazec. Nejdřív #silkroadmountainrace v Kyrgyztánu
a pak 2x #ararat v Turecku .

Co teď?

Slíbila jsem si, že zpomalým. Ale pravdou je, že už teď se mi hrozně stýská. A tak pomalu vypisujeme další termíny Araratu s @expeditionclub.cz na další rok.

A pomalu přemýšlím kdy bych mohla ještě stihnout s @palonc.adventure vylézt #matterhorn , než přijede zima.

Tento vrchol mi prostě čeká na seznamu!

Byli jste všichni skvělý. Děkuji. Tento měsíc prostě stál za to!!!!💥

Vrchol dobyt. Ararat místním názvem Ağrı Dağı 5137 m.n.m. 100% úspěšnost celé mé super skupiny mě polila euforií. 🥰 Musím teda říct, že moje aklimatizace po #silkroadmountainrace byla dokonalá. Docela by mě zajímalo, jak rychle bych to dokázala vyběhnout na jeden zátah? ...🫣🤔Ale že by se mým nohám po tom všem nějak chtělo... 🙈🤣🤣

Za CP2 jsem Natálce obdivně říkala, že je neskutečně silná. Byla v tom úcta k ní, jak skvělá je sportovkyně ale zároveň i taková závodní rivalita a myšlenka "jak sakra tuhle holku porazím?"

Po sedmi dnech neustálého stínování a předjíždění na ...@silkroadmountainrace , jsem Natálku dojela a vlastně mi jí bylo hrozně líto. "Promiň, že jsem tě zase dojela", omlouvala jsem se. Měla náskok 2 a půl hodiny, protože mnou otřáslo vedro a skolil mě kašel. Jenže jsem našla doktorku, dostala nějaké základní prášky, dala si polévku, jeden den jela víc na pohodu, a pak to zase rozjela.

To ráno jsem se cítila silná jak lokomotiva!

Vím, jaké to je, když se snažíte o únik a nevyjde to. Je to frustrace. Vždyť nejen ona, ale i já jsem byla několikrát v úniku posledních dní neúspěšná. Když jsme byly blízko sebe, dělaly jsme chyby. Byly jsme ze sebe rozhozený, a tak chtěly dopředu, že jsme někdy naopak zpomalovaly sami sebe a neudržely plynulost.

Závodili jsme co nám síly stačily, ale pravdou je, že ve mně už dva dny před cílem hnala myšlenka, že chci v cíli počkat, pokud tam budu první. Měla jsem to v hlavě. Jsem asi naivní, nevím, prostě jsem to tak cítila. Cítila jsem, že ta co dorazí první z nás bude jen ta, které zrovna přála denní doba a okolností, ale netrvalo by dlouho a zase bychom se sjeli, kdyby cíl byl dál.

Nakonec se ukázalo, že já budu mít v ruce žolíka a můžu ovlivnit cíl. Natalii jsem dojela po sedmihodinovém stíhání přesně v moment, kdy měla zásadní problém s přehazovačkou. Když jsem viděla její kolo, řekla jsem jen "Fuck! Pojďme to dotlačit do cíle než nás doženou kluci za námi"😁

A právě to jsme udělali. A přestože Mohy byl hodně motivovaný a předjel nás chvíli před cílem, pro mě to byl skvělý finish. Vydřený a nejlepší. I kvůli nemoci, kašli, bolesti v krku. Byl to společný a skvělý cíl. S holkou, která se mimo extrémně silné soupeřky stala i kamarádkou.

Díky @nathalie_baillon že jsme si to nedaly zadarmo a tak dobře si zazávodily!

:))

Nastavila jsem si to letos tak, že do sezóny dám, co mám. Vybrala jsem si dva závody @transbalkanrace a @silkroadmountainrace , které jsem považovala za nejepictejsi výzvy bikepackingu posledních let.

Byla to neskutečně těžká sezóna. Ani nedokážu popsat jak moc. Mnohem ...víc, než jsem čekala. V druhém letošním cíli jen ležím, jím, ležím, jím a pořád dokola. Užívám si úlevu, že je po všem. A užívám si radost, že vše dopadlo nad očekávání.

Byla to sezóna snů, co mě stála všechny síly 🥳🥳 a že mě stála všechny síly je skvělý, protože to patří k mým potřebám. Vidět, že jsem do toho fakt šla.

Díky všem fanouškům a kamarádům🥰 bez vás by to prostě nešlo!!!

Jaký byl náš dojezd do cíle popisuje článek na @bikepackingcom

https://bikepacking.com/news/peggy-marvanova-nathalie-baillon-2023-silk-road-mountain-race/

Odkaz ve stories. 😉

Cíl! @silkroadmountainrace
8 dní 16 hodin 18 minut a 2 blondýny.

Úleva, radost, euforie, únava, vděčnost a spoustu dalších pocitů intenzivně napěchovaných do jednoho momentu.

Děkuji vám všem, co jste letos byli se mnou. Dostávám vaše zprávy a u některých... brečím dojetím. Jste úžasní. Bez vás bych to nezvládla.

Zvlášte děkuji svým sponzorům a Pavlovi, že tu pro vás sdílel informace z trati a byl mi oporou v každé situaci.

Už v posteli sbírám energii na další reporty. 😉

Vaše Peggy

@rock_point
@lapierrebikecz
@isoma_sro
@mojekolo.cz
@tilak_clothes
@olomoucky_kraj
@sumperk.cz
@bikebrothers_import
@squirtcyclingproducts
@hirzl_gloves
@apidura
@anvknives
@ondrasekpavel
@spiralps_
@dr.bujon
@grizly.cz
@garmin.cz
@cyklo_kohoutek
@_edgarpower_
@sirjoseph.cz
@andrlesport
@kalas_sportswear

Peggy už zase jede s radostí. Už zase jede v horách! Což dle zpráv bylo tak Joy8, oproti prašným roletám se spoustou provozu, což bylo tak Joy2.

Že nevíte co to znamená, tak mrkněte na aplikaci @frankjoycom.

@silkroadmountainrace - den 7.:
Den začal takovým větrem, že se Peggy ukryla do trubky a tam si zdřímla. (Inspirace od lowbush.cz čistě nahodná).
Projevila se velká únava po celodenní jízdě proti větru, kde se nebylo kde schovat, a také ji trápil neustálý kašel. Tak se ...Peggy ve vsenici pořádně vyspala (rozuměj 5 hodin) do poslední části závodu. To nezabralo zcela, tak navštívila místní lékárnu (obr. 2), kde kromě léků proti kašli, dostala i.. jablka! (obr.3).

Dala se do.kupy a po dalším noclehu se probudila v horách. Takže už zase jede, tak jak ji známe, před chvílí dostihla @nathalie.baillon, která tyto závody jezdí profi. Do cíle jí zbývá 400 km.

#peggyjede #silkroad #silkroadmountainrace untainrace #ultra #ultracycling #bikepacking #racer #raceday #multiday #kyrgyzstan #adventure #bikeadventure #czechgirl #girlpower

@silkroadmountainrace - Den. 6.
Lepší momenty (vid 1.) střidá trudnomyslnost! (vid.3).
Nepomohl ani komický převlek @aleszavoral.

#strong
#silkroad #raceday #ultra #czechgirl #peggyjede #bikepacking #ultra

@silkroadmountainrace den 5: Peggy je v závodě skoro 100 hodin. Včera večer se jí podařilo dorazit na CP2 na 837. km, kde se potkalo v jeden okamžik 10 závodníků od 13. do 22. místo. Na trackingu to vypadalo, jakoby česká skupinka (Peggy, Aleš a Mohy) vyrazili pohromadě. Teď je ...celá "skupina" natažená přes 20 km, v jejím pomyslném čele jede Aleš, Peggy zhruba před hodinou předjela Nathalii Baillon a opět vede dívčí kategoii. Podrobnější informace teď nemáme, protože závodníci jedou dlouhou oblastí bez signálu.

Peggy má ujete 935 km, má za sebou tak polovinu závodu. Zatím zvolila spíše konzervativní strategii, uvidíme kolik sil ušetřila do druhé půlky. Držme palce!

PS: Tohle je fotka z přípravy, kdy Peggy trénovala spaní.☺️

@horskyholky | @lapierrebikecz | @lapierrebikes | @sensfoods | @rock_point | @mojekolo.cz | @isoma_sro | @garmin.cz | APIDURA | @tilak_clothes

#srmr #ultra #bikepacking #bikepack #czechgirl #mountains #bike #girlspower #edgaropower #horskyholky #bomby #adventure #nonstop #multiday #travel #power #girlpower #peggyjede #czech #silkroadmoutainrace

@silkroadmountainrace - 3. Den a noc: Peggy a většinu závodníků z hlavního pole čekal 270km přejezd bez možnosti doplnit zásoby. A taky bez signálu, proto se hlasím až teď. Peggy vjela do této části na jiném spánkovém cyklu než většina pole - spala již v podvečer, aby se ...vyhnula vedru a plánovala přejet dlouhou pasáž ve 3800 m.n.m. v noci. Teď je z pohledu spánku v úplně jiné situaci? Lepší? Uvidíme. Jet v noci se ukázalo jako dobré rozhodnutí, předeším kvůli slabšímu větru, který přes den zvedl a posledních 150 km se jelo proti větru. Po 26 hodinách v sedle Peggy dostihla spánková deprivace a zalehla. Únava a vybitá baterie v mobilu znamená, že Peggy vyrazila mnohem později než chtěla, ale "ztracený" čas investovala nejlépe jak mohla - spánkem. Díky tomu se propadla na konec skupiny jedoucí na 13.-22. místě. V této skupině je i momentálně vedoucí žena @@nathalie_baillon . Většina závodíků z této skupiny je teď na CP2 v Kel Suu na 837. km, kam to má Peggy 15 km. Nejspíš to zase projede stylem "Co tady? Pryč odsud" a dál si to domyslíte...

Po 83 hodinách má za sebou 822 km a naspáno zhruba 10 hodin.

Něco ke strategii: Tak dlouhý spánek rozhodně nebyl v plánu, ale uvidíme, jak se tato volba projeví později, Co bylo v plánu, je nespoléhat na místní jídlo a vést si hodně svého, především @edgarpower. S tím zatím Peggy dost šetřila, jela hodně úsporně, 300 km na dvě tyčky a tak, v druhé části se jí to přijde hodně vhod (hlavně varianta edgaru s kofeinem).

Zbytek české výpravy také nezahálel. Po opravách se k velkému výkonu rozjel @klementcycling momentáně jedoucí na 7. místě. @aleszavoral i Ondra Mohyla jsou ve stejné skupině jako Peggy. Aleš u je na CP2, Ondrovi chy#silkroadmoutainrace

Foto @usmanovdanil

@horskyholky | @lapierrebikecz | @lapierrebikes | @sensfoods | @rock_point | @mojekolo.cz | @isoma_sro | @garmin.cz | APIDURA | @tilak_clothes

#srmr #ultra #bikepacking #bikepack #czechgirl #mountains #bike #girlspower #edgaropower #horskyholky #bomby #adventure #nonstop #multiday #travel #power #girlpower #peggyjede #czech #silkroadmoutainrace

@silkroadmountainrace den 2.: Děly věci! Za posledních 24h ukázal Kyrgyzstán mnoho tváří. Peggy zakempila jako jedna z prvních. Ulehla již kolem půlnoci, ale po druhé ráno už byla na nohách. Do mrazivého sedla ve 3800 m.n.m. tak dojela nad ránem a vypořádala se s ním bez ztráty... květinky. Ještě než se jezdci vydali na 270 km dlouhý úsek s dalším výjezdem skoro do 3800 m.n.m a bez možnosti doplnit zásoby, museli překonat jediné místo na trati, kde se jede dlouho souvisle jede v nízké nadmořské výšce. V překadu to znamená obrovské vedro.
Kolem třetí odpoledne tak Peggy na dvě hodiny zalehla v chladném motelu a dala se do kupy před dlouhým úsekem ve výšce. Teď už šplhá do sedla, zatímco většina dalších závodníků ulehá či brzy ulehne, Peggy plánuje jet durch. Druhá noc hodně zamíchá pořadím a hlavně silami.
Za 38 hodin má Peggy ujeto skoro 470 km, naspáno zhruba 4 hodiny a je na 19. pozici celkově. Vedoucí ženu Natalie Baillon z Francie má na dohled.

Zbytek české výpravy se rozhodně nenudil: Aleš Zavoral @aleszavoral momentálně spí na 470. km (ano, právě kolem něj projela Peggy). Ondra Mohyla spal první noc pořádně a tak se mírně propadl, Lukáš Klement @klementcycling řešil mechanický problém a tak také měl delší zastávku.
Zbytek české výpravy se rozhodně nenudil. Takže v celkovém pořadí je tak Lukáš Klement se 495 km 12., Peggy se 470 km je 17. Aleš Zavoral se 468 km 18. a Ondra Mohyla se pohybuje kolem 23. místa.

@horskyholky
@lapierrebikecz | @lapierrebikes |@_edgarpower_ | @sensfoods | @rock_point | @mojekolo.cz | @isoma_sro | @garmin.cz | @apidura

#srmr #ultra #bikepacking #bikepack #czechgirl #mountains #bike #girlspower #edgaropower #horskyholky #bomby #adventure #nonstop #multiday #travel #power #girlpower #peggyjede #czech #silkroadmoutainrace

#silkroadmountainrace v Kyrgyzstánu - Den 1: Peggy. Jede. Naprostý Bomby. Dalo se očekávat, že ze startu bude někde v hloubi pole a postupně bude stoupat pořadím. Peggy tu první fázi přeskočila a už stoupá. Pravděpodobně k tomu přispělo první CP, které projela stylem ..."pryč odsud" a předjela hodně závodníků. Po 14 hodinách má ujeto 236 km, vede kategorii žen a je 15. celkově (obr 2.) Vklínila se mezi @aleszavoral a @ondramohy. Nejlepší z české výpravy, která by se dala nazvat "Peggy a tři hodní strejdové" (Obr. 3) je @klementcycling na 9. místě.

Závodníci jedou do první noci, momentálně jsou kolem 2500 m.n.m. a čeká je přejez sedla ve výšce 3800 m.n.m. tak asi uvidíme různé strategie. I když mají v nohách přes 200 km, závod vlastně sotva začal.

#silkroadmountainrace in Kyrgyzstan - Day 1: Peggy. Is. Riding. Absolute. Nuts. We would expect Peggy to be attacking from behind in later part of the race. Well, Peggy skipped that first part and is riding strong right away. It can be partially attributed to the first CP at around km 220, and "in and out" strategy. After 14 hours, she has traveled 236 km, is leading the women's category and is 15th overall (Fig. 2). She is riding just behind @aleszavoral and Ondra Mohyla. The best of the Czech team, which could be nicknamed "Peggy and three nice uncles" (Fig. 3), is @klementcycling in 9th place.

Competitors are riding into the first night, they are currently around 2500 m .a.s.l. and they have to ride over a mountain pass at 3800 m.a.s.l. so we'll probably see different strategies. Even though they have over 200 km in their legs, the race has barely begun.

@horskyholky
@lapierrebikecz | @lapierrebikes | @_edgarpower_ | @sensfoods | @rock_point

#srmr #ultra #bikepacking #bikepack #czechgirl #mountains #bike #girlspower #edgaropower #horskyholky #bomby #adventure #nonstop #multiday #travel #power #girlpower #peggyjede #czech

A je tu start! A já mám to štěstí, že mám Jágrovo startovní číslo! Tahle náhoda nemohla vyjít líp. Nebo vy snad znáte lepší číslo??

Co zbývá je zatnout zuby, makat a VYHLÁSIT SOUTĚŽ. Tentokrát o cyklistickou přilbu, se kterou ráda jezdím a jedu i teď C-Vento ...@cratonihelmets od mého partnera @mojekolo.cz

Myslela jsem si, že soutěžní otázka bude znít, jak je těžké mé kolo na @silkroadmountainrace , ale protože přebalování a ladění posledních dní váhu určitě změnilo, mám v záloze jinou otázku. Takovou, na kterou vím odpověď úplně na gram přesně. A ta zní:

Kolik gramů ochranné pásky jsem nalepila na svého Lapierra, abych ho ochránila před odřením od bahna a brašen?

Své tipy mi pište do komentářů. Každý má samozřejmě jen jeden tip. Vítěze vyhlásím 26.8. v 20:00 českého času. Do té doby můžete soutěžit. 😉

P.S.: Pro ty zvědavé z vás prozatím, že těžší kolo jsem na závod ještě neměla. Původní váha před posledním laděním byla 18,5kg včetně batohu a všechno jídla. Ale bez vody. Zní mi to jako kosmicky hodně, ale přesto je mé kolo opět jedno z těch lehčích ;). Náročné podmínky a vysoká nadmořská výška toho prostě vyžadují více.

@rock_point
@lapierrebikecz
@isoma_sro
@tilak_clothes
@olomoucky_kraj
@sumperk.cz
@bikebrothers_import
@squirtcyclingproducts
@hirzl_gloves
@apidura
@anvknives
@ondrasekpavel
@spiralps_
dr.bujon
@grizly.cz
@garmin.cz
@cyklo_kohoutek
edgar. power.
SIR JOSEPH s.r.o.

Výška 2700 m.n.m. Probouzím se podle očekávání vlhká, ale vyspaná. V závodě budu spát třetinu času co tady teď. Tedy, spacák stihne pohltit jen třetinu vlhkosti. Mám v záloze ještě jedno řešení, které spacák udrží suchý... Ale na zase jiné nevýhody. Set up prostě ...vždycky trochu upravím podle počasí. Věřím tomu, že to půjde.😉

Nejhorší ze všechno beztak bude vedro. Pokud bude. Včera mi některý závodníci říkali, že je někdy rozhodně lepší jet přes noc a přes den si najít ubytování.

Je to jedno z řešení, ale moc nevěřím tomu, že to je řešení pro mě. Jsem přesvědčená, že potřebuji spát v noci a udržet aspoň trochu režim.

Bude to těžký. Moc dobře si to uvědomuji a to ještě nestojím ani na startu @silkroadmountainrace .

Vůbec nemám představu jak to půjde. Zvolila jsem strategii kterou můžu získat i ztratit.

Moje největší možná výhoda je zůstat co nejlehčí. Mít lehké kolo, ...dobře plánovat spánky, jídlo. Touhle cestou jdu vždycky. Někdy to vyjde, někdy ne. V zemi jako je Kyrgyzstán a na trati která čítá tolik velkých kopců bude realita daleko od představ. To je jasné. Počasí nikdy není jen krásné a slabé chvilky se objeví. Takže nevím.

Jsem nervózní, ale i natěšená. Je to velká životní výzva. To je pochopitelné.

Máme vůbec v bikepackingu 'větší' závod? Uvidím. 😉

#bigchallenge #epicrace
#womenstyle
#girlsonbikes #vyzva #kyrgyzstanmountains #bikepacking #bikepackingadventures #srmr2023